Wednesday, December 13, 2017

Anne! Dönünce eteği açılan elbise istiyorum!
Daha kaç defa söyleyecek çocuk? Uzun bir elbise istiyor aylardır, dönünce etekleri açılsın istiyor! Ben de tutturmuyor muydum küçükken? Annem hep anlatır, küçükken annemin eşarplarını toplayıp mandallarla tutturur ve uzun uzun etekler yaparmışım! Hangi kız çocuğu yapmadı aynı şeyleri?

Madem istiyor, yapacağız! Yine modelsiz, patronsuz bir cesaret giriştim! Şu youtube videoları var ya, bir harika! Envelop etek yapma videoları var, onlardan seyredip esinlendim. Envelop yapmayacaktım, ama aynı prosedürü uygulamaya karar verdim. Bahsettiğim videolardan birinin linkini veriyorum:


İnsanın seyreder seyretmez kumaşların arasına atası geliyor kendini! Ya da bana öyle geliyor!

Bu seferki dikiş macerası çok şenlikli oldu, çünkü kızımın önüne attım bütün kumaş parçalarını ‘Hadi bakalım sen söyle bana hangisini hangisinin yanına dikelim?’ dedim. Bayıldı tabii, ben diktikçe yeni bir parça seçip verdi bana. Çok eğlendik, ve iki saatte diktik elbiseyi! Tabii benim aceleciliğim anlaşılıyor yine yukarıdaki fotoğraftan, çünkü doğru dürüst ütüleyemeden giydirdim kızıma, daha doğrusu o bekleyemedi, ama sonradan güzelce ütüledik ve bütün yaz giydi bu elbisesini!

Dikmeye başlamadan önce ölçü aldım desem yalan olur, ama diktikten sonra ölçtüm!

No comments:

Post a Comment