Monday, December 11, 2017

Play and go!


Dikiş öğretmenim youtube’un videoları artık hayatımın bir parçası haline geldi sanırım. Başlarda olduğu kadar yoğun seyretmesem de hergün on dakika girip yeni birşey öğrenmeye çalışıyorum. Bir ara nedense bu daire şeklindeki oyuncak bohçalarına çok takıldım. Önüme tonlarca video çıktı. Hem oyuncak konuyor içine, hem bir yerden başka yere taşınıyor, açılınca da çocuk bohçanın üzerinde oynayabiliyor. Fena fikir değil aslında. Bunların daha ufakları da var, makyaj çantası ya da bijuteri çantası olarak tasarlananları. "Neden bir defa da bunu demeyeyim" dedim kendi kendime. Evde fazla fazla IKEA çocuk çarşafı vardı. Oturdum kestim bir akşam kızımı uyuttuktan sonra. Bir cumartesi sabahı da diktim. Çok kolay bir proje bu! Kızım bayıldı! Bu bohçayı tatile götürdük, hem otelde yatağının üstüne açtı oynadı hergün, hem de hiçbir oyuncağını kaybetmedi.

İki daire kesiliyor (ben bir metre çapında kestim), sonra daireler üst üste konuyor ve kenar duvarını oluşturacak uzun şerit iğneleniyor, sonra da makinası geçiliyor ve içinin şeridi (ya da kordonu) takılıyor.


Mesela yukarıdaki video bir örnek. ‘Play and go’ yazılınca dünya kadar video dökülüyor ekrana!

Bu bohça o kadar popüler oldu ki eş dost arasında, küçük yaşta torunları olan bir arkadaşım rica etti, ona da yaptım. O da bir nevresim outlet’inden iki çeşit çarsaf aldı getirdi, iki de kordon, hatta onunki daha güzel oldu. Malzemelerin geri kalanını da bana hediye etti, böylece evdeki kumaş artıklarına yenileri eklendi, arada harika işler yapıyoruz artık bu kumaşlarla!

No comments:

Post a Comment