Monday, January 8, 2018

Elsa saç tokası2017'de tekrar dört mevsim yaşamak hem çok güzel oldu hem biraz zor. Hava değişikliklerinde hasta oldum hep. Ama yine de halimden şikayet etmiyorum! Yaz mevsimini çok severim ama her an 30 derece, yoğun nem ve tropik yağmurun yaşandığı Singapur macerasından sonra tekrar mis gibi hava solumak, üşümek, rüzgarı yüzümde hissetmek güzel oldu!

Üşütüp bu güzellikleri yaşayamadığım bir sonbahar günü, Lara babasıyla bisiklete binerken ben de evde kendime yapacak birşeyler arıyordum. Hayatımıza keçe kumaşlar girdiğinden beri kes, biç, yapıştır, dik çok eğleniyoruz, ama ne yalan söyleyeyim şöyle kendi başıma oturup aklımdaki bir projeyi yapamıyordum ne zamandır, çunkü Lara hemen ‘anne ben kesmek istiyorum’ diye atlıyor, iyi de ediyor tabii, ama o zaman projeyi o yönlendiriyor tamamen! Bu keçe kumaşları keserken birbirimizi çok kıskanıyoruz! Herkesin kendi seti var, Lara kesinlikle izin vermiyor onun keçe kumaşlarına dokunmamı! Fırsat bu fırsat dedim, oturdum masanın başına. Tabii ki Lara’nın kumaşlarına dokunmadım, dokunsam hemen anlar zaten!
Bir saç tokası yapma planım vardı, saçları uzuyor Lara’nın, hem kestirmek istemiyor, hem toplamayı sevmiyor, hem taratmıyor, taç takmıyor vs. Eğer güzel bir toka takarsam arkadaşları iltifat eder, o da tokayı her gün yaptığı gibi yarım saat içinde çıkarıp atmaz diye düşündüm.

Bir yerlerde benzer bir resim görmüştüm. Kalp şeklinde gövde ve etek keserek Cinderella veya Elsa (prenses sevmiyoruz dediysek o kadar da değil, hem ben Elsa’yı tutuyorum çok, ne yapıyorsa kendisi yapıyor!) tokası yaptım. Çok ama çok eğlendim, anlatamam! Bütün gün keçe kesip toka yapabilirim! Yarım saat sürdü sürmedi, kahvemi içerken yaptım. 

Lara bu tokaya bayıldı! Tahmin ettiğim gibi okulda pek sevdi arkadaşarı bu tokayı, bunu taktığı gün akşama kadar çıkartmıyor!No comments:

Post a Comment