Wednesday, January 3, 2018

Rengarenk bir 2018 olsun!İtalya’da noel tatili bitti ama çocuklar için eğlence bitmedi tabii ki! Şimdi sırada 6 Ocak günü evlere uğrayacak ve uslu çocuklara şeker, yaramazlara kömür (!) bırakacak olan Befana var. Çorapları yırtık, iyi huylu bir cadı! Şu anda İtalya’da bütün süpermarketlerde içi şeker, çikolata dolu çoraplar satılıyor marka marka. Müthiş bir endüstri bu. Bu seneki çorapları ben yapmayı planladım aslında Lara’yla kuzenlerine, içlerine de şeker değil kurabiye koyacaktım, ama tatilden döner dönmez işe başladığım için vakit olmadı, cumartesiye yetiştirmem olanaksız, o yüzden mecburen ben de süpermarketten aldım çorapları çoğu anne baba gibi!Tatilde de üretmeye devam ettik Lara’yla. Önce bir yeni yıl yıldızı yaptık, arkadaşım Perihan’ın çok sevdiğim sitesinden çok güzel bir elişi bu:


Blog almanca olsa da çok güzel fotoğrafladığı için almanca bilmeyenler de takip edebilirler. Bu yıldızları iki sene önce yapmıştım, bu sefer Lara’yla beraber yaptık, Perihan’ın blogundan ve online shop’undan çok faydalanacağız daha, harika işler var çocuklar için!

Sanremo’da deniz kenarında bir hafta geçirirken zaman zaman yağmur yağdığında evde hiç sıkılmadık. Lara seyyar mutfağını yanında götürdü (ki henüz bu mutfağı anlatamadım ama yakında yazacağım kesinlikle!). Mutfakla oynamadığımız anlarda da renkli kağıtlardan boncuklar üretip bileklik yaptık.


Dikiş projelerine döneceğiz tabii ki, yeni yılla birlikte harika rengarenk makaralar geldi, kullanmak için sabırsızlanıyorum!

No comments:

Post a Comment