Monday, February 26, 2018

Kendim diker kendim giyerim! 5 yaşındayım artık!Bugünlerde yeni dikiş istasyonumuzu deniyoruz! Kapanınca iki kapaklı küçük bir dolap, açılınca kocaman bir ‘dikiş istasyonu’ olan yeni mobilyamıza Lara bayılıyor. 
Bazen mobilyanın altına girip kendine ‘ev’ yapıyor. Bir iki defa makinanın başına da oturdu (yani benim yerime) ve makinaya alışmaya devam etti. Bu hafta ilginç birşey keşfettik: aslında ikimiz de mobilya açılınca oturtabiliyoruz ve ikimizin de ayrı çalışma alanı olabiliyor! Bu harika bir haber çünkü yeni bir Singer sipariş ettim! Şimdiki makinam da Lara’nın olacak. Yeni makina geldikten sonra ikimiz de makinalarımızı önümüze alıp çalışabileceğiz. İkimizin de makina harici kumaş kesme alanımız olacak. Herşeyi ayarlayınca güzel bir fotoğraf çektirip buraya koyarız artık. 

Bu hafta Lara’nin çok sade olduğu için giymeyi sevmediği bir tişörtünü çok sevdiği bir giyeceğe dönüştürdük! 
Bir kedi ekledik, hem öne hem arkaya: 

Bu fikri Pinterest’de resimlere bakarken yakaladık. Oradaki kedi siyahtı. Lara tabii siyah istemedi. Kendi seçti bu kumaşı. Sonra kediyi çizdi, kesti, gözlerinin rengini seçti. Ben kenarları diktikten sonra gözlere kirpik yaptı, bir de ağzı ve bıyıklarını tabii ki!

Ertesi gün giyip bütün aileye gösterdi! Özellikle de kedinin kuyruğunu!

No comments:

Post a Comment