Tuesday, April 10, 2018

Eski çarşaflar hayat bulmaya devam ediyor!Daha önce de bahsetmişim. Bir arkadaşım var, ailesine ait ne kadar değerli kutusundan bile çıkmamış ham keten çarşaf varsa hepsini bana hediye etti. Lara’yla geçen sene Eylül’de okul için bohça yapıp bir de boyamıştık. Arkadaşımın kızına da bohça yapmıştık ve o da kumaş boyasıyla boyamıştı.

Arkadaşım Domizia biz dikiş işlerini ilerlettikçe bize çarşafları kutu kutu hediye etmeye devam etti. Tam bu sırada yeni Singer’imiz geldi ve arkadaşımın da doğum günü yaklaşmaya başladı. Artık doğum günü hediyesi almıyor yapıyoruz!!! Seviye atladık!

Yeni makinam Singer Quantum Stylist 9960. Müthiş bir makina. Tam 600 çeşit dikiş yapıyor! İlk makinam Singer Simple 3210 hala çok güzel dikiyor. Onu da Lara’ya hediye ettim. Gururla kullanıyor arada. Tabii ben dikkatli davranıyorum. Beş yaş çocuğu makinası değil, ama sonuçta herşey öğrenmeye ve çalısmaya bağlı. Çok iyi kullanabiliyor makinayı, ben de o kullanırken izliyorum ve müdahale etme mesafesinde bekliyorum. 

Yeni makinayı da denedi Lara. Hattan elden start/stop ve hız ayarı olduğu için oldukça da rahat kullandı. 

Arkadaşıma bir peçete takımı yapalım dedik. Ama öyle herhangi bir peçete takımı değil, ailesinin her ferdine özel olsun, herkesin peçetesinde kendi ismi olsun, desen ve ip de her peçetede değişik olsun istedik. Domizia’nın Lara’yla yaşıt kızı Stella’nın peçetesini Lara tasarladı. Lara’nın deyimiyle ‘gökkuşaklandırılmış’ makaralardan kullandık. Domizia için altın renkli, simli ip kullandık. Stella’nın babası için mavi tonlarında motorlu araç desenleri olan bir nakış serisi seçtik. Üç peçete de misafirleri için yaptık. 

Bana böyle bir hediye gelse çok sevinirdim! Arkadaşım Domizia da bayıldı! Peçetelerin resimlerini çekip herkese yolladı! Ne mutlu bize!


Yarın ‘Hatıra Perdesi’ projemizi anlatayım. 

No comments:

Post a Comment